REKLAMA
Znaleziono 1403 wyników
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
Znana polska firma z branży automotive przeprowadzi zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Znana polska firma z branży automotive przeprowadzi zwolnienia grupowe
Kolejna firma z branży automotive w Polsce ma problemy i tnie zatrudnienie. Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej (ZEM) w Ełku, jeden z największych pracodawców na Mazurach, ogłosił zamiar przeprowadzenia zwolnień grupowych. Pracę straci 241 osób. Ta polska firma boryka się od kilkunastu lat z problemami finansowymi, a ratunkiem miało być przeniesienie produkcji na Ukrainę. Plany te pokrzyżowała wojna.
Ekstraklasa rozpoczęła budowę Centrum Mediowego Live Park w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Ekstraklasa rozpoczęła budowę Centrum Mediowego Live Park w Warszawie
W Warszawie uroczyście zainaugurowano rozpoczęcie prac budowlanych w Centrum Mediowym Live Park. Symbolicznego wmurowania kamienia węgielnego dokonali wspólnie Karol Klimczak, przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy, prezes ligowej spółki Marcin Animucki oraz prezes spółki Live Park, realizującej inwestycję, Leszek Miklas. Zakończenie budowy ma nastąpić do końca 2027 roku. Zdalna produkcja meczów z nowego centrum ma ruszyć w 2028 roku po technologicznym wyposażeniu obiektu. Generalnym wykonawcą obiektu jest Skanska.
SM MLEKPOL zainwestuje ponad 414 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
SM MLEKPOL zainwestuje ponad 414 mln zł w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Ponad 400 mln zł zainwestuje Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie, której zakład funkcjonuje w Suwalskiej Strefie Ekonomicznej. SSSE S.A. wydała decyzję o wsparciu tej znanej, polskiej spółki, tym samym wspierając inwestycję, realizacja, której wiąże się z poniesieniem przez inwestora SM MLEKPOL nakładów finansowych w wysokości 414 600 000,00 zł, utworzeniem 10 nowych miejsc pracy oraz utrzymaniem 869 miejsc pracy.
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowej, wielkiej fabryki Jelcza pod Wrocławiem coraz bliżej. Inwestycja za kilkaset milionów złotych!
Coraz bliżej nowej, wielkiej, ważnej dla Polski inwestycji produkcyjnej pod Wrocławiem. Chodzi o nową fabrykę JELCZ Sp. z o.o. Ta polska spółka odgrywa bardzo ważną rolę w modernizacji polskiej armii, uczestnicząc w programach takich jak Narew, Pilica czy Wisła. Firma produkuje pojazdy o różnych konfiguracjach napędu, od 4x4 do 10x10, w tym pojazdy opancerzone. Na podwoziach Jelcza montowane są m.in. wyrzutnie HIMARS oraz K239 Chunmoo.
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNTartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja w sektorze obronnym w Polsce. NITRO-CHEM podpisał umowę na projekt drugiej instalacji TNT
Bydgoskie Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., wchodzące w skład Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podpisały umowę z PROZAP sp. z o.o., (spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Grupy Azoty), na wykonanie projektu drugiej, nowej instalacji do produkcji trotylu (TNT). Inwestycja stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na TNT zgłaszane przez partnerów zagranicznych oraz wpisuje się w strategiczne potrzeby związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa.
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ERartykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą powstanie najnowocześniejsze centrum serwisowo–produkcyjne rakiet CAMM-ER
W poniedziałek 30 marca 2026 roku w Wojskowych Zakładach Elektronicznych w Zielonce pod Warszawą, spółce wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, została podpisana umowa inwestycyjna na budowę Centrum Serwisowo–Produkcyjnego pocisków rakietowych CAMM-ER i hali produkcyjnej dla elementów systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej.
Yareal rozpoczął budowę SOHO HUB na Pradze Południe w Warszawie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Yareal rozpoczął budowę SOHO HUB na Pradze Południe w Warszawie [WIZUALIZACJE]
Yareal Polska rozpoczął budowę SOHO HUB, ostatniego etapu kompleksu mixed-use SOHO by Yareal na warszawskiej Pradze Południe. Generalnym wykonawcą tej fazy inwestycji została firma FineTech Construction, która zrealizuje zarówno nowe obiekty komercyjne – budynki J (Mińska 39) i J’ (Mińska 39A), jak również przeprowadzi gruntowną rewitalizację jedynego obiektu zabytkowego – budynku B.55 (Mińska 39B). Zakończenie prac objętych kontraktem zaplanowano na I kw. 2028 r.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław-Stare Miasto] Psia Kładka (Fosa Miejska)
Wrocław, Stare Miasto
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski biurowiec Saski Crescent z nowym najemcą
Firma GN Poland, stanowiąca część założonej w Danii Grupy GN – światowego lidera w dziedzinie inteligentnych rozwiązań audio, wideo i gamingowych oraz systemów słuchowych – wynajmie ponad 2000 mkw. powierzchni w butikowym biurowcu Saski Crescent w centrum Warszawy. Nowa siedziba firmy zajmie całe 3. piętro obiektu. Nieruchomość, położona u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, uznawana jest za jedną z najlepiej ocenianych lokalizacji na biurowej mapie stolicy i oferuje nowoczesne, energooszczędne i atrakcyjne środowisko pracy. GN Poland wprowadzi się do Saskiego Crescent pod koniec tego roku. Najemcę w poszukiwaniu nowej siedziby wspierała agencja doradcza Colliers. Wynajmującym jest CA Immo, któremu w komercjalizacji budynku towarzyszy CBRE.
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?artykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Strategia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020 szansą na wzmocnienie potencjału regionu?
Od dawna Mazury są perełką na mapie Polski. Niezwykłe walory przyrodnicze i możliwości rekreacji zaw...
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznieartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] 400 osób znajdzie pracę w nowej fabryce w Lesznie
Elektrycy, mechanicy, mechatronicy, programiści i magazynierzy. Dla takich właśnie specjalistów wkró...
Powstanie kolejna nowa inwestycja na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowegoartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie kolejna nowa inwestycja na terenie Wrocławskiego Parku Przemysłowego
30 stycznia 2018 r. został złożony wniosek o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku Mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Polsko-japońska spółka Danfoss Saginomiya zainwestuje 9,4 mln euro w fabrykę w Grodzisku Mazowieckim
Polsko-japońska spółka joint venture zlokalizowana w kampusie Danfoss w Grodzisku Mazowieckim uruchomi w 2023 roku nowe linie produkcyjne. Inwestycja jest warta 9,4 mln euro. Będzie to kolejny etap 20-letniej współpracy Danfoss Poland z Saginomiya Seisakusho.
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa budowa nowej, wielkiej elektrociepłowni za ponad miliard złotych [FILM]
W Siechnicach pod Wrocławiem trwa realizacja budowy nowej elektrociepłowni – priorytetowej inwestycji Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należącego do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskichartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Cargill zainwestował 38 mln euro w rozbudowę swojej fabryki w Bielanach Wrocławskich
Amerykański koncern Cargill po raz kolejny zainwestował w swoją polską fabrykę zlokalizowaną w Bielanach Wrocławskich, w gminie Kobierzyce w województwie dolnośląskim. Firma Cargill otworzyła nową linię produkcyjną w podwrocławskim zakładzie, wykorzystującą opatentowaną technologię mikroreaktorów do produkcji błonnika rozpuszczalnego na rynek polski. Wspomaga on redukcję cukru i kalorii w diecie, jest wzbogacony o błonnik i polepsza wartości żywieniowe produktu przy zachowaniu jego smaku i tekstury.
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 40 000 mkw. dla giganta branży elektronicznej. Panattoni buduje za ponad 80 mln euro fabrykę w formule BTO w zachodniej Polsce
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z kolejnym zakładem produkcyjnym dla globalnego giganta. Jeden ze światowych liderów branży AGD i elektronicznej już pod koniec 2023 roku skorzysta z fabryki o powierzchni ponad 40 000 mkw. Obiekt w formule BTO powstaje w zachodniej Polsce i będzie odbywała się w nim produkcja artykułów gospodarstwa domowego. Wartość projektu to ponad 80 mln euro.
Firma HARTING Polska otworzyła nową halę produkcyjną pod Bydgoszcząartykuł
Pokaż artykuł
Firma HARTING Polska otworzyła nową halę produkcyjną pod Bydgoszczą
Producent złącz przemysłowych i wiązek elektrycznych dla rynku kolejowego, firma HARTING Polska (HCS Polska) znacznie zwiększa możliwości produkcyjne. Otworzyła nową halę w swoim drugim zakładzie zlokalizowanym w miejscowości Osielsk pod Bydgoszczą.
REKLAMA